کاشت ناخن پودری

کاشت ناخن پودری

امروزه، داشتن ناخن هایی آراسته و زیبا، خواسته بیشتر خانم هاست. وجود ناخن هایی سالم و زیبا نقش مهمی در زیبایی ظاهر هر فرد دارد. در این بین، فناوری و محصولات فراوانی در زمینه مراقب و زیبایی ناخن ها وجود دارد که مورد توجه قرار گرفته است. یکی از مهم ترین فناوری ها در این زمینه، می توان به تکنولوژی « کاشت ناخن » اشاره کرد که انواع مختلفی را شامل می شود.

یکی از مدل های « کاشت ناخن » مدل پودری بوده که طرفداران خاص خود را داراست.

مدل اکریلیکی یا « پودری »، یکی از دو فناوری معروف در زمینه کاشت ناخن می باشد. اجزای اصلی مورد استفاده در مدل پودری شامل مونومرها و پودرهای اکریلیکی بوده که هنگام ترکیب با یکدیگر، لایه اکریلیکی قوی را ایجاد می کند.

کاشت ناخن پودری یکی از قدیمی‌ترین روش‌ها برای کاشت ناخن در صنعت آرایش شناخته شده است و همچنان نیز از این روش استفاده می‌شود و می‌توان گفت به یک اصل مهم در کاشت ناخن تبدیل شده است. در این روش از پودر و مایع مخصوص ( لیکوئید ) برای کاشت ناخن استفاده می‌شود. این مواد پس از ترکیب شدن با استفاده از قلم مخصوص بر روی ناخن آماده شده برای کاشت قرار داده می‌شود و یک لایه محافظتی بسیار خوبی را بر روی ناخن ایجاد می‌کنند.

اگر بر اساس رده بندی بخواهیم در رابطه با کاشت ها صحبت کنیم،مسلما اولین گزینه روی میز کاشت پودری می باشد. به طور قطع به یقین میتوان گفت: کاشت پودری در ایران متداولترین کاشت، میباشد که به علت دوام و استحکام بیشتر ،طرفدار بیشتری پیدا کرده است. در کاشت پودری معمولا از دو روش استفاده میشود که میتوان به کاشت باقلم و کاشت با قالب اشاره کرد که هر کدام بر حسب نیاز و معیارهای مشتری انجام میگرد و به قولی هر کدام دارای مزیـت و معایبی می باشد.

در کاشت اولیه تیپ یا همان ناخن مصنوعی از نیمه ناخن با چسب ناخن چسبانده می‌شود و تا  اندازه دلخواه کوتاه می‌شود. روی ناخن مواد ضد قارچ را می‌زنند، بعد پودر کاشت که همان مواد دندانپزشکی است روی ناخن زده و در امتداد قالب کار می‌کنند و بعد از آن با سوهان برقی به ناخن شکل می‌دهند. بهترین نوع کاشت همین نوع پودری است.  برای این نوع کاشت زمانی بیشتر و سوهان‌کشی دقیق و حرفه‌ای جهت یکسان بودن ۱۰ انگشت نیاز است.

کاشت ناخن با پودر به مهارت تخصصی و سرعت عمل بسیار بالایی نیاز دارد و معمولا نیل آرتیست‌های حرفه‌ای از این روش برای کاشت ناخن استفاده می‌کنند. زیرا در این روش نتیجه نهایی کاشت ناخن بسیار طبیعی خواهد بود.

زیبایی و آراستگی دستها  به ویژه ناخن ها همواره از دیرباز در جوامع گوناگون بشری دارای اهمیت بوده است.تا جایی که داشتن ناخن های یکدست و زیبا حتی در عهد باستان نیز نشان از اصالت و طبقه ویژه اجتماعی برای دارنده آن احترام به ارمغان می آورد. تنهاحفظ سلامت و شادابی پوست دستان کافی نیست هرچند که از اهمیت ویژه ای برخوردار است ناخن ها در زیبایی دست ها خانم ها قرن ها است که نقش دارد داشتن ناخن های سالم ، یکدست و بلند که کمی جلوتر از سرانگشتان بود در زمانهای گذشته تنها برای زنان اشراف و سلطان ها امکان پذیر بود و بلندی آنها نشان از وجود خدمه برای انجام کارها منزل چون آشپزی و غیره داشت.امروزه هم داشتن ناخن ها بلند و یکدست به طور طبیعی کار چندان ساده ای نیست اما کاشت ناخن مصنوعی همه چیز را آسان کرده است همچنین افراد بسیاری تنها خواهان داشتن همچین ناخن های فقط برای موقعیت خاصی مانند ایام تعطیلات و یا مراسم های چون عروسی هستند باز هم راه حل کاشت ناخن مصنوعی است.برای اکستیشن ناخن مصنوعی تا کنون متدهای گوناگونی ابدعا شده که در این میان دو روش کاشت پودری و کاشت ژله ای بیشتر مورد توجه قرار گرفته اند و در ایران هم ۹۰ درصد کاشت ناخن با این متدها صورت میگیرد.

ناخن پودری مانند یک پیوند بین ناخن های واقعی و ناخن های مصنوعی است. این روش سه تا چهار هفته ماندگاری داشته و در مقایسه با کاشت ناخن آکریلیک یا ژل، در این روش سطح ناخن ها نازک تر و طبیعی تر به نظر می رسد. این نوع کاشت ناخن  نیاز به وسایل کمتری داشته و مدت زمان کمتری نیاز دارد. به علاوه در این روش از اشعه UV استفاده نشده و بوی نامطبوعی هم حس نمی شود.

در کاشت اولیه تیپ یا همان ناخن مصنوعی از نیمه ناخن با چسب ناخن چسبانده می‌شود و تا  اندازه دلخواه کوتاه می‌شود. روی ناخن مواد ضد قارچ را می‌زنند، بعد پودر کاشت که همان مواد دندانپزشکی است روی ناخن زده و در امتداد قالب کار می‌کنند و بعد از آن با سوهان برقی به ناخن شکل می‌دهند. بهترین نوع کاشت همین نوع پودری است.  برای این نوع کاشت زمانی بیشتر و سوهان‌کشی دقیق و حرفه‌ای جهت یکسان بودن ۱۰ انگشت نیاز است.

این نوع کاشت زمانبر است و در هر بار ترمیم حدود یک ساعت تا یک ساعت و نیم زمان شما را می‌گیرد و هر انگشت به صورت جداگانه و زمان‌بر احتیاج به سوهان‌کشی دارد، این کاشت برای کسانی که وقت و حوصله کافی ندارند توصیه نمی‌شود. بهترین نوع کاشت همین نوع پودری است.

مواد لازم در کاشت ناخن با پودر:

پودر کاشت

جا پودری یا گوده

لیکوئید

پمپ لیکوئید

پرایمر چسب بین ناخن و مواد

لاک مانیکور

ضد قارچ برای جلوگیری از عفونت های قارچی

قلم پودر قلم تخت شماره ۶ یا ۸

روغن جهت سهولت در کار پولیش

چسب جهت چسباندن تیپ

تیپ لازم پایه کوتاه- پایه بلند- فرنچ- طرحدار

پوشر یا عقب زن

نیپر یا گوشت گیر

کاتر سرگرد یا صاف یا هر دو- جهت کوتاه کردن تیپ

ناخن گیر

بافر

برق ناخن و لاک ناخن جهت طراحی و دیزاین ناخن کاشته شده

میز کار

مراحل کاشت ناخن پودری

۱-در ابتدا یک مانیکور ساده انجام داده و پوست اطراف ناخن ها را به لاک مانیکور آغشته میکنیم کمی صبر میکنیم تا نرم شود سپس توسط عقب زن پوست را از سطح ناخن کنار می زنیم و با نیپر گوشتهای اضافه اطراف ناخن را می گیریم.

۲- در این مرحله با در انتخاب تیپ مناسب با سایز ناخن ها توجه کنید و در نظر بگیرید که برای هر ده تا ناخن دست باید این کار را انجام داد چون صد درصد فرم و اندازه همه ناخنها یکی نیست.

۳- سوهان زنی مرحله بعدی است بعد از آن صدف ناخن را سوهان میزنیم تا روی آن شیارهایی ایجاد شود و سپس با استفاده از سوهان دور، کوتیکول ناخن را از صدف ناخن جدا کرده و سپس ضد قارچ را می زنیم.

۴- پس از خشک شدن ضد قارج تیپ مناسب ناخن را می جسبانیم پس از آن با کاتر تیپ را به دلخواه مشتری کوتاه کرده و روی تیپ و قسمتی که خط بین ناخن هست را کمی به آرامی سوهان می کنیم تا یکدست و هم سطح گردد در مرحله بعد پرایمر را می زنیم و شروع به مواد گذاشتن می کنیم.

۵- مواد را خیلی شفاف با قلمو و به صورت مرتب روی همه قسمتهای ناخن گذاشته پس از خشک شدن مواد دور ناخن را به وسیله سوهان دستی باز می کنیم و کمی هم سوهان برقی می کشیم.

۶-در مرحله بعدی سوهان روی کاشت را می زنیم که شامل ۴ مرحله است:

سوهان دور

سوهان روی ناخن

سوهان دستی

بافرکشی

و مرحله پایانی کاشت ناخن به شیوه پودری:

پس از این کارها در انتها روغن را روی ناخنها زده تا شفافیت و درخشندگی داشته باشند و بعد از آن مدتی صبر کرده تا روغن روی ناخن از بین برود و روی آن را برق ناخن زده و سپس اگر خواستید لاک می زنید و دیزاین میکنید.

ترمیم کاشت پودر

ترمیم عموما باید بعد از ٣ تا ۴ هفته بعد از کاشت انجام شود به اینصورت که خط رشد را مانند خط تیپ محو میکنیم، ضدقارچ را به کوتیکول و اطراف میزنیم بعد پرایمر را در خیسی پرایمر مواد گذاری میکنیم .

در آخر هم سوهان کشی و بافر و پولیش را میزنیم. ولی اگر کاشت میکس بود برای ترمیم یا شارژ باید اول با سوهان برقی یا دستی ژل روی مواد را برداریم.

دقت کنید اگر کاشت هوا گرفته بود باید تا جایی که مواد دارد را با استفاده از سوهان برقی و دستی باید هواگیری کرد چون احتمال افتادن کاشت هست.

خلاصه مراحل کاشت ناخن پودری

تیپهای مناسب را با دقت انتخاب کرده کنار می گذاریم .

نوک ناخن ها را کمی تراشیده تیپها را می چسبانیم و با توجه به نظر مشتری جدا می کنیم.

با سر سوهان مخصوص چسبهای اضافه دور ناخن و خط تیپ را از بین می بریم.

بعد مانیکور را انجام داده و گوشتهای اضافه را می گیریم و سطح ناخن را کمی خراشیده زیاد سطح ناخن را نتراشید این کار اشتباه است .

ضد قارچ را زده و ۲ دقیقه بگذارید بماند .

پرایمر را زده موادگیری را از نوک ناخن مرحله ای انجام داده تا انتهای ناخن.

با سر سوهان مواد چسبیده به گوشت را جدا کرده و به اندازه مواد اضافه سطح ناخن را بتراشید و شکل دهید.

بعد با بافر سطح ناخن را صاف و صیقلی کنید و با پولیش آن را براق کنید.

در انتها روغن تقویتی زده کار کاشت قلم پودر را به اتمام می رسانیم.

در کاشت اولیه تیپ یا همان ناخن مصنوعی از نیمه ناخن با چسب ناخن چسبانده می‌شود و تا اندازه دلخواه کوتاه می‌شود. روی ناخن مواد ضد قارچ را می‌زنند، بعد پودر کاشت که همان مواد دندانپزشکی میباشد روی ناخن زده و در امتداد قالب کار می‌کنند و بعد از آن با سوهان برقی به ناخن شکل می‌دهند. بهترین نوع کاشت همین نوع پودری است. برای این نوع کاشت زمانی بیشتر و سوهان‌کشی دقیق و حرفه‌ای جهت یکسان بودن ۱۰ انگشت نیاز است.

در ترمیم کاشت ناخن پودری دقت کنید اگر کاشت هوا گرفته بود باید تا جایی که مواد دارد را با استفاده از سوهان برقی و دستی باید هواگیری کرد چون احتمال افتادن کاشت هست.

بهترین روش کاشت پودر با قلم است زیرا شما به راحتی می توانید انواع ناخن ها با فرم های مختلف را کاشت و مشکلات ناخن را برطرف کنید. همچنین محکم تر و مقاوم تر از کاشت قالب است و به احتمال کمتری هوا می گیرد و به راحتی می توانید حالت مورد نظر خود را به آن بدهید.

البته به زمان بیشتری نیاز دارید برای سوهان کشی دقیق تر و حرفه ای تر جهت یکسان نمودن ۱۰ انگشت.

نکات مثبت کاشت قالب  این است که به زمان کمتری نسبت به کاشت قلم نیاز دارید. این روش نیازی به سوهان کشی ندارد و نظم بسیار خوبی بین ۱۰ انگشت برقرار است.

نکات منفی کاشت قالب این است که این روش را فقط میتوان روی انگشتان استاندارد به کاربرد. این کاشت ضخامت بیشتری نسبت به کاشت با قلم دارد. احتمال هواگیری و شکستگی در این کاشت بیشتر است.

ماندگاری کمتری دارد و بیشتر مواد ضایع می شود.

البته دوام هر کاشتی به نحوه و نوع اجرای آن بستگی دارد

برای ناخن‌هایی که قد بلندی ندارند برای قد دادن به ناخن از تیپ استفاده می کنیم که این تیپ‌ها را بر اساس سایز ناخن انتخاب و با چسب ناخن روی ناخن قرار می‌دهیم. سپس قد مورد نظر را تنظیم و با کاتر کوتاه می‌کنیم. در این مرحله مدل و حالت ناخن را با نظر مشتری  فرم می دهیم. با کمک سوهان  ناخن‌ها را به فرم مورد نظر در می‌آوریم و فرم ناخن‌ها را با هم یکسان می‌کنیم.

انواع فرم ناخن

۱- صاف   ۲- گرد  ۳- نیم‌گرد  ۴- تیز

سوهان کشی ناخن

نکته: در حین کار چه در مرحله سوهان‌کشی و چه در مرحله مواد زنی، دست‌ها نباید شسته شوند. پس از پایان کار قبل از لاک زدن  می‌توان دست را با آب شست. شستشوی دست‌ها در حین کار، موجب هواگرفتن ناخن‌ها و عدم استحکام کاشت و ترمیم می‌شود.

نکته مهمی که در کاشت ناخن با قالب باید رعایت گردد این است که موقع اندازه گیری بایستی قالب مورد نظر کمی بزگتر از صدف ناخن باشد زیرا مواد داخل آن پر میگردد و سایز ناخن ایجاد شده بعدا کوچکتر می گردد.

همچنین در کاشت ناخن با قالب بایستی قبل از موادگیری قلم را چندین بار داخل لیکوئید غوطه ور کنید تا حبابها از بین بروند در غیر این صورت داخل کاشت حبابهای ریز نمایان میگردد.

موقع پر کردن مواد در داخل قالب سعی کنید ضخامت تمامی قسمتها تقریبا یکسان باشد و حتما کناره های قالب هم به اندازه کافی مواد داشته باشد وگرنه ناخن ها شکننده تر شده و دوام کمتری خواهند داشت.

در قسمت قبل روش کاشت پودری آشنا شدید حالا در زیر آموزش کاشت پودری با قلم را توضیح میدهیم

۱ –  ابتدا مانیکور خشک (جهت آشنایی با مانیکور خشک این مقاله را بخوانید) بر روی تمام ناخن ها انجام میدهیم. دقت کنید در حین انجام مانیکور اطراف ناخن را زخم نکنید.

۲ –  ناخن ها را یکدست کوتاه می کنیم بطوری که به اندازه یک میل ناخن باقی باشد.

۳ – دور گیری به کمک سوهان برقی: سرسوهان دورگیری را  روی سوهان برقی خود بگذارید و کمی کناره های کوتیکول ناخن را خراش دهید تا مواد به خوبی جذب صدف ناخن شود (یکی از عوامل افتادن ناخن دورگیری نکردن قبل از کاشت می باشد)

جهت آشنایی با علت هواگرفتگی ناخن کلیک کنید.

۴ – بستر سازی قبل از مواد گذاری : این قسمت یکی از قسمت های بسیار مهم قبل از مواد گذاری می باشد، می بایست سطح ناخن را به کمک سوهان بخراشید تا سطح ناخن کمی زبر شود تا مواد کاشت به خوبی جذب صدف ناخن شود. دقت کنید که در این قسمت نباید سوهان کشی به اندازه ای باشد که به گوشت برسد و عفونت های بعد از کاشت راه به همراه آورد، سوهان کشی به اندازه ای که با کشیدن انگشتتان بر روی صدف ناخن مشتری زبری را احساس کنید.

۵ – مرحله بعدی انتخاب تیپ مناسب با سایز ناخن ها می باشد که برای هر ده تا ناخن دست باید این کار را انجام داد چون صد درصد فرم و اندازه همه ناخنها یکی نیست.

۶ – در قسمت ۴ صدف ناخن را به کمک سوهان خش انداختیم، حال تیپ مناسب انگشت را انتخاب کرده ایم و می خواهیم آن را به صدف ناخن بچسبانیم، همانطور که می بینید قسمت داخلیه تیپ یعنی همان جایی که می خواهد به صدف بچسبد هم صیقلی است می بایست کمی با سوهان برقی این قسمت را هم سوهان کشی کنیم تا حالت زبری بوجود آید (دقت کنید سوهان زیاد نکشید که تیپ نازک شود به اندازه ای که صیقلی تیپ از بین برود)

۷ – حال می بایست تیپ ها را بر روی صف ناخن بچسبانیم. به تصویر رو برو نگاه کنید این قسمت که در تصویر مشخص شده است باید به سر صدف ناخن بچسبانید (دقت کنید هنگام چسبانیدن تیپ بر سر ناخن کناره های تیپ باید به خوبی به سر ناخن بچسبد تا دوام کاشت بالا رود). و صبر می کنیم تا خوب بچسبد، دقت کنید تیپ ها کوچکتر یا بزرگتر نباشد. نکاتی که عنوان می کنم فوت کوزه گری و حاصل سالها تلاش می باشد اگر تمام نکات گفته شده به درستی انجام شود هیچ مشکلی بوجود نخواهد آمد.

۸ – خط تیپ روی ناخن را با سوهان برقی می تراشیم و کاملا هم سطح می کنیم، بطوری که وقتی روی ناخن دست می کشیم اصلا برجستگی نباشد. سطح براق روی تیپ را هم با سوهان دستی می گیریم و خط و خش لازم را ایجاد می کنیم و به کمک کاتر قد ناخن را کوتاه می کنیم.

۹ – در این مرحله بسته به سلیقه مشتری یر تیپ را فرم می دهیم و سوهان کشی می کنیم.

۱۰ – پس از این مرحله می بایست ضدقارچ را بر روی تمام ناخن ها بزنید تا از عفونت و قارچ زدگی بعد از کاشت جلوگیری شود.

۱۱ – در این مرحله باید پرایمر را دو تا سه بار به ناخن بزنید، یکی از دلایل عدم ایجاد هواگرفتگی ناخن زدن پرایمر به تعداد مکرر می باشد تا روغن و چربی سطح ناخن توسز این محلول گرفته شود.

۱۲ –  مواد را با ترکیب پودر و لیکوئید با قلمو شماره شش یا هشت که بستگی به سایز ناخن دارد به آرامی برروی صدف ناخن بگذارید و قلمو را به آرامی بر روی صدف ناخن بزنید تا مواد به خوبی به صدف ناخن بچسبد و از هواگرفتگی بعد از کاشت جلوگیری شود.

توجه داشته باشید مواد در قسمت انتهای ناخن نازک تر باشد.

۱۳ – پس از مواد گذاری مدتی صبر می کنیم تا مواد بر روی ناخن خشک شود سپس توسط سوهان برقی سطح ناخن را سوهان کشی کنید به طوری که هیچ برآمدگی نداشته باشد، قسمت کوتیکول ناخن را توسط سوهان برقی دورگیری کنید تا از هواگرفتگی احتمالی بعد از کاشت جلوگیری شود.

سپس به وسیله بافر تمام سطح ناخن را صاف کرده و در انتهای کار پولیش کنید تا ناخن براق شود و طبیعی به نظر برسد فقط به خاطر داشته باشید ناخن کار بودن حرفه ای ملزم به تمرین بسیار دارد.

در انتها می توانیم روغن کوتیکول را برای التیام کوتیکول ناخن استفاده کنید.

انتشار با ذکر منبع اشکالی ندارد

Nailer.ir

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *