کاشت ناخن اکریلیک در خانه

کاشت ناخن اکریلیک با تمرین می تواند در خانه انجام شود. قبل از شروع، در مورد خطراتی که حین کار ممکن است اتفاق بیافتد، مطالعه کنید. اگر مراقب باشید و عجله نکنید، شما هم می توانید به اندازه ی هر کس دیگری این کار را به خوبی انجام دهید. همه ی آنچه که نیاز دارید تعدادی لوازم از فروشگاه و البته کمی صبر است.

قسمت یک از چهار: خرید لوازم کاشت ناخن

الف) تهیه ی کیت ناخن اکریلیک

اگر اولین بار است که می خواهید این کار را انجام دهید، ممکن است بخواهید با یک کیت شروع کنید. کیت شامل همه ی چیز هایی است که شما برای شروع به همراه دستورالعمل های دقیق آن ها نیاز دارید. اطمینان حاصل کنید که مواد تشکیل دهنده را خوانده اید و حاوی مونومر MMA نیست. Methyl methacrylate) MMA) اکریلیک دندان پزشکی است و برای ناخن طبیعی خیلی سخت است. به EMA_Ethyl Methacrylate نگاه کنید، این چیزی است که شما می خواهید بر روی ناخن خود داشته باشید. توصیه می شود از مارک های حرفه ای و یا گوگل برای چیزی که بسیاری از مردم توصیه می کنند، استفاده کنید.

ب) تصمیم بگیرید لوازم را به صورت جداگانه خریداری کنید

برای کنترل بیشتر روی ظاهر اکریلیک خود، ممکن است بخواهید لوازم را بصورت جداگانه خریداری کنید. بدین ترتیب شما لوازمی تدارک دیده اید تا بعد از رشد ناخن هایتان دوباره استفاده کنید. به یک فروشگاه لوازم آرایشی بروید و لوازم زیر را بخرید:

 • تیپ و چسب تیپ ناخن اکریلیک. تیپ معمولا بسیار بلند است، به شما این امکان را می دهد که آن ها را سوهان کشیده و به شکل و اندازه دلخواهتان برسانید.

 • ناخن گیر و سوهان ناخن اکریلیک. ناخن گیر و سوهان های معمولی بر روی ناخن های اکریلیک تاثیری ندارند. ۱۸۰، ۲۴۰، ۱۰۰۰ و ۴۰۰۰ گریت باید کافی باشد. شما ممکن است به یک سوهان حتی بزرگتر از ۱۸۰ گریت نیاز داشته باشید، اگر نتیجه نهایی خیلی شفاف باشد.

 • اکریلیک مایع و پودر اکریلیک. این مواد با هم مخلوط می شوند تا ناخن های اکریلیک را ایجاد کنند. همانطور که قبلا گفته شد، از مونومر های MMA دوری کنید، به دنبال EMA بروید(همیشه بخوانید که چه موادی استفاده می شود!).

 • کاسه و قلم موی اکریلیک. شما به این لوازم برای مخلوط کردن اکریلیک و استفاده از آن نیاز دارید. جایی بین اندازه ۱۲-۸ ممکن است انتخاب خوبی باشد.
 • انگشت دست یا یک دست آموزشی. ما می دانیم که شما بسیار مشتاق هستید بر روی ناخن های دستان خود یا شخص دیگری انجام دهید، اما قبل از آن شما احتمالا نیاز دارید برای اینکه به خود و دیگران آسیب نرسانید، تمرین کنید. به یاد داشته باشید که این ها مواد شیمیایی قوی هستند که اگر دقت نکنید، ممکن است باعث آلرژی شوند. برای اولین بار (حداقل) ۱۰ بار روی انگشت و یا دست آموزشی تلاش کنید. هنگامی که شما به اندازه کافی خوب عمل کردید، بطوریکه مواد از ناخن بیرون نزد، چند بار دیگر تمرین کرده و سپس می توانید در مورد انجام این کار بر روی یک دست واقعی فکر کنید.

قسمت دو از چهار: آماده کردن ناخن ها

الف) پاک کردن لاک های قدیمی

اکریلیک باید روی ناخن های تمیز انجام شود. بنابراین قبل از شروع کار لاک های قدیمی خود را پاک کنید. از یک لاک پاک کن با پایه استون و بدون روغن استفاده کنید. اگر شما ناخن اکریلیک قدیمی یا ژل دارید، برای پاک کردن اکریلیک قدیمی، ناخن ها را در استون خالص خیس کنید. آن ها را به زور جدا نکنید، بلکه آن ها را خیس کرده تا بتوانید راحت آن را از ناخنتان جدا کنید. لایه برداری آن به خود ناخن آسیب می رساند، و آن را بسیار نازک تر می کند.

ب) ناخن هایتان را بگیرید

برای ایجاد یک پایه خوب برای اکریلیک، از قیچی ناخن و یا ناخن گیر استفاده کنید تا ناخن هایتان را کوتاه و طول آن را کنترل کنید. تا چند میلی متر خوب است. بنابراین شما می توانید تیپ ها را انتهای خط لبخند طبیعی ناخنتان بچسبانید. شما همچنین می توانید از یک سوهان ناخن برای کوتاه کردن ناخن ها استفاده کنید.

ج) سطح ناخن هایتان را سوهان بکشید

از یک سوهان ناخن نرم استفاده کنید تا سطح ناخن ها کمی ناهموار و کمتر براق باشند. این یک سطح بهتر را برای چسبیدن اکریلیک فراهم می کند.

د) کوتیکول هایتان را به عقب هُل دهید

در حالی که شما خودتان مانیکور انجام می دهید، کوتیکول هایتان را به عقب برگردانید و یا آن ها را از بین ببرید.

 • از یک هُل دهنده ی کوتیکول چوبی برای هُل دادن کوتیکول هایتان استفاده کنید. از هُل دهنده ی فلزی هم می توان استفاده کرد، اما چوبی برای ناخن هایتان بهتر است.

 • زمانی که کوتیکول ها به جای خشک، نرم و مرطوب باشند، راحت تر می توان آن ها را به عقب هُل داد. بنابراین انگشتان دست خود را قبل از استفاده از هُل دهنده ی کوتیکول چند دقیقه در آب گرم قرار دهید، و کارهای روزانه ی خود را قبل از آن انجام دهید تا برای کارتان مناسب باشد.

د) از پرایمر ناخن استفاده کنید

پرایمر رطوبت و روغن باقی مانده را از ناخن ها می گیرد تا آن ها را برای اکریلیک آماده کند. این مرحله یکی از مهمترین مراحل برای چسبیدن اکریلیک است. اگر روغن روی ناخن شما باقی بماند، نخواهد چسبید.

 • از یک توپ پنبه ای یا ترجیحا یک حوله ی کاغذی بدون پُرز استفاده کنید تا سطح ناخن ها را با استون به خوبی پاک کنید.

 • پرایمر ناخن اسیدی از اسید متاکریلیک ساخته می شود که می تواند سوزش ایجاد کند. مراقب باشید بیش از حد به پوست خود نزنید و از آن استفاده نکنید.

قسمت سه از چهار: اعمال اکریلیک

الف) تیپ ها را اعمال کنید

اندازه مناسب تیپ ها برای ناخن هایتان را پیدا کنید. اگر تیپ به طور کامل برای ناخن شما اندازه نیست، آن را با سوهان کشی اندازه کنید. گاهی اوقات کمی کوچکتر می تواند بهتر از کمی بزرگتر باشد. یک لایه چسب را بر روی تیپ از یک سمت به سمت دیگر قرار دهید و آن را به ناخن طبیعی خود بچسبانید تا لبه ی پایین تیپ اکریلیک در نیمه ی سطح ناخن شما قرار بگیرد. نگهداشتن آن در محل برای ۵ ثانیه اجازه می دهد تا چسب خشک شود. این کار را روی هر ۱۰ ناخن انجام دهید، سپس ناخن ها را به اندازه ی مورد نظر کوتاه کنید.

 • اگر به طور اتفاقی تیپ ناخن کج شد، آن را چند دقیقه در آب خیس کنید تا بتوانید از ناخنتان جدا کنید. ناخن را خشک کرده و تیپ ناخن را دوباره اعمال کنید.

 • فقط از مقدار کمی چسب استفاده کنید، به طوری که با پوستتان تماس نداشته باشد.

ب) مواد اکریلیک را آماده کنید

اکریلیک مایع را در ظرف اکریلیک بریزید و مقداری پودر اکریلیک را به یک ظرف جداگانه اضافه کنید. اکریلیک یک ماده شیمیایی قوی است و بخار تولید می کند که می تواند سمی باشد. بنابراین اطمینان حاصل کنید که در یک محیط با تهویه ی مناسب کار می کنید.

ج) قلم مو اکریلیک را با اکریلیک لود کنید

قلم مو را داخل ظرف اکریلیک قرار دهید. آن را به سمت پایین بکشید و اطمینان حاصل کنید که حباب ها از بین می روند. سپس براش را در سمت مجاور کاسه برای حذف مایع اضافی بزنید. قلم مو را به پودر اکریلیک بزنید تا یک توپ کوچک مرطوب در انتهای آن جمع شود.

 • ممکن است لازم باشد شما چند بار تمرین کنید تا نسبت صحیح اکریلیک مایع به پودر را بدست آورید. توپ کوچک مخلوط اکریلیک باید مرطوب و قابل تحمل باشد، اما نه خیلی مرطوب. اکریلیک باید بر روی قلم مو نفوذ کند و از آن نچکد.

 • یک حوله کاغذی مناسب داشته باشید و در صورت نیاز به پاک کردن رطوبت اضافی و همچنین پاک کردن قلم مو بین مراحل به طوری که اکریلیک به قلم مو نچسبد، از آن استفاده کنید.

د) مخلوط اکریلیک را به ناخن هایتان بمالید

از “خط لبخند” شروع کرده و تا لبه ی پایین تیپ اکریلیک امتداد دهید. توپ اکریلیک را روی خط پهن کنید و آن را به سمت تیپ با قلم مو بکشید. آن را به سرعت و یکنواخت پخش کنید تا مرز بین ناخن طبیعی و تیپ اکریلیک صاف باشد. توپ دوم از اکریلیک را بردارید و آن را در نزدیکی کوتیکول قرار دهید، اما نه خیلی نزدیک. با حرکات دایره ای کوچک، سعی کنید اکریلیک را بدون دست زدن به آن به سمت کوتیکول نزدیک کنید. سپس با قلم مو اکریلیک را به سمت مرز صاف بین ناخن و تیپ برسانید. روش را برای هر ۱۰ ناخن تکرار کنید.

 • به یاد داشته باشید که قلم موی خود را بر روی حوله کاغذی بین هر مرحله پاک کنید. این به این معنی است که اکریلیک به قلم مویتان چسبیده باشد. اگر هنوز بر روی قلم مو اکریلیک هست، می توانید قلم مو را در مایع فرو کنید. در حالی که اکریلیک هنوز بر روی قلم مو خیس است، دوباره آن را پاک کنید.
 • برای جلوگیری از ایجاد توده های اکریلیک، از مراحل کوچک در همان جهت استفاده کنید.
 • اگر بیش از حد اکریلیک بر روی ناخن داشته باشید، اکریلیک های اضافی را سوهان بکشید. کار با مواد کمتر در ابتدا راحت تر است.

 • اگر اکریلیک را به درستی اعمال کنید، جایی که تیپ اکریلیک به ناخن طبیعی شما متصل است، باید یک منحنی ملایم وجود داشته باشد، نه یک خط تیز و زننده. برای رسیدن به این هدف، ممکن است نیاز به استفاده از بیش از یک توپ اکریلیک بر روی ناخن داشته باشید.

 • اکریلیک را به کوتیکول خود نزنید. برای این منظور باید از چند میلی متر بالای کوتیکول شروع کنید تا آن را به ناخن خود برسانید، نه پوستتان.

ه) اجازه دهید اکریلیک خشک شود

این باید فقط لمس شود حدود ۱۰ دقیقه قبل از اینکه اکریلیک به طور کامل گذاشته شود. آن را با ضربه زدن به سطح ناخن با دسته ی قلم مو اکریلیک تست کنید. اگر صدای کلیک (فشار دادن دکمه ی بالای موس) می دهد، برای مرحله بعدی آماده است.

قسمت چهار از چهار: تمام شدن کار ناخن ها

الف) تیپ ها را شکل دهید

حال که اکریلیک گذاشته شده است، از یک سوهان ناخن رفت و برگشتی (برای مثال ۱۸۰ گریت) استفاده کنید تا تیپ ها را شکل داده و آن ها را به اندازه دلخواه سوهان بکشید. از یک بافر برای جلا دادن سطح ناخن ها استفاده کنید. سوهان ۲۴۰ گریت بیشتر از سوهان ۱۸۰ گریت زمان می برد. کارتان را با یک سوهان ۱۰۰۰ گریت و بعد از آن ۴۰۰۰ گریت برای درخشش اضافی پایان دهید. با ۴۰۰۰ گریت، اگر به درستی انجام شود می توان درخششی مانند تاپ کات ایجاد کرد.

 • به یاد داشته باشید از یک قلم برای گردگیری ذراتی که توسط سوهان برقی ایجاد شده استفاده کنید تا با لاک ناخن مخلوط نشوند!

ب) ناخن هایتان را لاک بزنید

شما می توانید از یک پوشش لاک روشن استفاده کنید و یا یک لاک ناخن رنگی انتخاب کنید. لاک را به کل ناخن بزنید تا سطح صاف، حتی درخشانی ایجاد شود.

ج) ناخن های اکریلیک خود را نگهداری کنید

پس از حدود ۲ هفته، ناخن های شما رشد کرده اند. انتخاب کنید یکی از این دو را، یا ترمیم اکریلیک و یا حذف اکریلیک از ناخن هایتان.

 • اگر ناخن هایتان سبز یا زرد باشد یا در هر صورت به نظر برسد که ناسالم است، اکریلیک را روی ناخن هایتان اعمال نکنید. قارچ و سایر عارضه های ناخن از بین نمی روند و نیاز به درمان دارند! اگر می خواهید ناخن های اکریلیک روی آن ها بگذارید بدتر خواهند شد. قارچ ناخن بسیار مسری است. پس از ابزار های ضدعفونی نشده برای خود یا دیگران استفاده نکنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.