ساخت لاک ناخن در خانه

ساخت لاک ناخن در خانه یکی از جذابترین کارها برای خانم هاست. در این مقاله از سایت نیلر قصد داریم به شما آموزش دهیم که چطور در منزل خودتان، با وسایلی محدود لاک ناخن دلخواهتان را بسازید و از آن لذت ببرید. بیایید وقت را تلف نکنیم و مستقیم برویم سر اصل مطلب!

آموزش ساخت لاک ناخن در خانه

اگر می خواهید یک رنگ لاک ناخن درست کنید، می توانید به راحتی با استفاده از سایه چشم و برق ناخن (تاپ کات) و یا با مخلوط کردن دو رنگ لاک ناخن با هم این کار را انجام دهید. شما حتی می توانید کیت لاک ناخنتان را تهیه کرده و با استفاده از همه لوازم درون کیت که شما نیاز دارید یک رنگ انتخابی ایجاد کنید. این یک پیشنهاد عالیست اگر میخواهید رنگ ناخن خود را با لباس هایتان برای تعطیلات، یک رویداد رسمی و یا یک بازی ورزشی، ست کنید. این فوق العاده ساده، سریع و سرگرم کننده هم هست!

در ادامه با آموزش گام به گام ساخت لاک ناخن با شما خواهیم بود.

روش اول: استفاده از سایه چشم و لاک شفاف

۱. رنگ سایه ی مورد نظر را انتخاب کنید.

سایه ی چشمی که از آن استفاده نمی کنید را انتخاب کنید. شما می توانید لاک ناخنتان را از هر رنگ سایه چشمی که می خواهید بسازید. شما حتی می توانید چند رنگ سایه چشم را با هم مخلوط کنید تا رنگ دلخواهتان را ایجاد کنید.

۲. سایه چشم را در کیسه درب بسته له کنید.

اگر سایه شما پودری است این مرحله را انجام ندهید، اما بلوک های جامد سایه چشم باید خرد شوند. سایه چشم را درون کیسه درب بسته قرار دهید و با یک قاشق، دسته براش آرایشی و با خلال دندان آن را له کنید. تا زمانی که دانه های درشت باقی نماند، این کار را ادامه دهید.

 • این مرحله را جدی بگیرید. اگر آن را خوب له نکنید و آن را به برق ناخن اضافه کنید، به خوبی با هم مخلوط نمی شوند.
 • مراقب باشید که کیسه را سوراخ نکنید.

۳. یکی از گوشه های کیسه را ببرید.

شما یک سوراخ کوچک نیاز دارید، پس مطمئن باشید که گوشه کیسه را برش می دهید.

 • شما می توانید با استفاده از یک قیف کاغذی کوچک سایه چشم پودر شده را به لاک شفاف اضافه کنید.

۴. سایه چشم را به درون یک بطری لاک ناخن بریزید.

بطری لاک ناخن را باز کنید. سایه چشم باید سه چهارم ( و یا کمتر ) بطری را پر کند. گوشه کیسه برش داده شده را در گردن بطری قرار دهید، اما مراقب باشید که آن را درون لاک نکنید.

 • مقدار سایه چشمی که شما اضافه می کنید، تعیین می کند که لاک شما کم رنگ باشد یا پررنگ.
 • به علاوه، شما می توانید لاک ناخن سفید را برای ایجاد رنگ مات تر استفاده کنید.

۵. درب بطری را بسته و آن را تکان دهید.

بطری را تکان دهید تا پودر های سایه چشم بطور یکنواخت پخش شوند. برای جلوگیری از ته نشین شدن، بطری را قبل از هر بار استفاده بطور مرتب تکان دهید. در صورت امکان، ۱ یا ۲ توپ استیل کوچک و یا بلبرینگ را به بطری اضافه کنید.

 • مخلوط کردن توپ و یا بلبرینگ کمک می کند تا طول عمر لاک ناخن شما افزایش یابد.
 • بعضی از سایه ها بسیار مات می شوند. اگر دوست ندارید، یک تاپ کات بر روی آن بزنید تا براق شود.

روش دوم: مخلوط کردن لاک ها

۱. حداقل دو رنگ لاک را انتخاب کنید.

ممکن است لاک ناخن ارزان قیمتی را انتخاب کنید. در صورتی که رنگ آن باب میل شما نیست. با این حال، شما باید لاک با فرمولاسیون مشابه، مانند ۲ رنگ لاک از یک برند را مخلوط کنید. رنگ هایی را انتخاب کنید که می دانید به خوبی با هم مخلوط می شوند.

 • برای مثال، یک لاک نقره ای را با یک لاک بنفش تیره مخلوط کنید.
 • همچنین، با افزودن مقدار کمی قرمز و زرد می توانید لاک ناخن نارنجی بسازید.

۲. مقدار کمی از یک لاک ناخن را درون یک پیاله کوچک پلاستیکی بریزید.

با رنگ تیره شروع کنید و رنگ روشن را به آن اضافه کنید. شما می توانید از یک صفحه ی کاغذی بعنوان پالت رنگ خود استفاده کنید، اما انتقال آن به یک بطری لاک ناخن سخت تر خواهد بود.

۳. کمی از رنگ بعدی را به پیاله اضافه کنید و با هم مخلوط کنید.

اگر بیش از دو رنگ را مخلوط می کنید، رنگ دیگر را نیز اضافه کنید. برای مخلوط کردن رنگ ها، از قلم لاک، قلم نقاشی، و یا خلال دندان استفاده کنید.

 • مقدار بیشتری از هر دو رنگ به پیاله اضافه کنید و آن ها را مخلوط کنید، تا رنگ دلخواهتان را بدست آورید.
 • شما حتی می توانید اکلیل به لاکتان اضافه کنید.

۴. لاک جدید را در بطری نگه دارید.

لاک را از پیاله به یک بطری لاک ناخن خالی و تمیز انتقال دهید. در صورت امکان، ۱ یا ۲ توپ استیل کوچک یا بلبرینگ را درون بطری بیاندازید. این به مخلوط شدن بهتر لاک قبل از استفاده کمک می کند.

روش سوم: استفاده از کیت

۱. کیت مورد نظرتان را انتخاب کنید.

بعضی کمپانی ها، کیت های لاک ناخن خود را که شامل انواع رنگ ها، نگین و اکلیل، لاک ناخن پایه، و لوازم مورد نیاز برای انجام پروژه مانند اسکوپ، قیف و پالت می سازند. یک کیت را از یک فروشگاه لوازم آرایشی و یا فروشگاه های اینترنتی تهیه کنید.

۲. رنگ ها را درون پالت بریزید.

ظروف رنگی را که می خواهید استفاده کنید باز کنید. مقدار کمی از پودر های رنگی را که انتخاب کرده اید، درون گودال های مجزای پالت بریزید.

۳. یک بطری لاک ناخن را باز کنید و قیف را در بالای آن قرار دهید.

این کیت دارای چندین بطری لاک ناخن با برچسب “mix” (یا چیزی شبیه آن) است که برای این مرحله استفاده می شود. همچنین شامل یک قیف کوچک نیز می باشد.

۴. رنگ را اضافه کنید، درب بطری را بسته و تکان دهید.

از اسکوپ برای ریختن رنگ مورد نظر خود درون قیف روی بطری حاوی لاک ناخن پایه استفاده کنید. سپس قیف را برداشته و درب بطری را ببندید. برای مخلوط شدن رنگ ها با لاک پایه، بطری را بخوبی تکان دهید.

۵. رنگ مورد نظر را تنظیم کنید.

اگر از رنگ لاک ناراضی هستید، درب بطری را بردارید و از رنگی که می خواهید بیشتر اضافه کنید. درب بطری را گذاشته و دوباره آن را تکان دهید. این کار را تا زمانی که به رنگ ایده آل برسید تکرار کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.