انواع کاشت ناخن و نگهداری از آن

امروزه خانم ها به دلایل مختلفی به کاشت ناخن روی می آورند. بعضی از خانم ها فقط برای زیبایی و برخی دیگر از آن ها برای ترمیم مشکلاتی که به دلایل مختلف برای ناخن های ان ها پیش امده این کار را انجام می دهند. از دلایل کاشت ناخن که بگذریم موارد مهمی در این مورد از جمله انواع کاشت ناخن، مزیت ها و نحوه نگهداری از آن وجود دارد که در این مطلب در مورد آن ها توضیح می دهیم. کاشت ناخن به روش های مختلفی بسته به سلیقه و خواست افراد انجام می شود که در ذیل چند نمونه از آن را توضیح می دهیم:

کاشت ناخن به روش کاشت قالب

این روش معمولا برای آن هایی است که وقت کمتری داشته و زمان لازم را نیز برای رسیدگی به ناخن ها ندارند. در این روش کاشت مواد به کار رفته در آن را در قالب های ناخن مصنوعی می ریزند و بعد از شکل گرفتن آن مواد ضد قارچ را بر روی ان اسپری می کنند و بعد قالب را روی ناخن قرار می دهند تا مواد آن خشک شود و بعد از چند دقیقه قالب ناخن مصنوعی را بر می دارند. این روش و نوع کاشت ناخن برای خانم های خانه دار توصیه نمی شود چون می بایست از آب زدن ناخن ها خودداری شود. این نوع کاشت برای کسانی که دارای ناخن های غیر هم شکل می باشند اصلا مناسب نمی باشد.

کاشت ناخن به روش کاشت پودری

بهترین نوع کاشت ناخن روش کاشت پودری می باشد و برای افرادی که وقت و حوصله دارند مناسب است. در این روش ناخن نیاز به سوهان کشی دارد. در این نوع کاشت ناخن، ناخن مصنوعی از وسطه ناخن فرد با چسب ناخن چسبانده می شود وبعد به اندازه دلخواه کوتاه می شود. بعد از این مرحله مواد ضد قارچ را بر روی ناخن اسپری و در مرحله بعد پودر کاشت را روی ناخن قرار می دهند و در اخر با سوهان برقی به آن شکل می دهند.

کاشت ناخن به روش کاشت ژله ای

این روش مانند روش کاشت پودری است با این تفاوت که مواد آن ها با هم فرق دارند. در این روش بعد از خریداری ژل و بعد از پاشیدن مواد ضد قارچ، مواد را بر روی ناخن قرار داده و در دستگاه یووی میگذارند تا خشک شود.

در ایران بیش از ۸۰ درصد کاشت های ناخن به روش پودری انجام می شود. کاشت پودری کاشت پایه می باشد و در اکثر مواقع با کاشت های دیگر ترکیب می شود و دارای دوام بیشتری نیز می باشد. کاشت ژله ای هم کاشت بسیار زیبایی است که بیشتر در مناطق شرجی دوام دارد. البته در کاشت ناخن روش های دیگری چون کاشت دیپینگ، کاشت سیلکو یا کاشت فیبری نیز وجود دارد که مورد استفاده قرار می گیرند.

نکات مهم در مورد نگهداری از ناخن های کاشته شده

از معایب کاشت ناخن می توان به ایجاد حساسیت و الرژی به چسب ناخن، برگشته شدن ناخن به عقب در حین بلند کردن وسایل به علت بلندی آن و یا فاصله افتادن بین ناخن و ناخن مصنوعی به علت پوشیده نشدن قالب کاشت ناخن که موجب بوجود آمدن جرم بین ناخن ها و بد جلوه کردن ناخن می شود، اشاره کرد. بنابراین توصیه می شود که در هنگام انجام کارهای خود به ناخن های کاشته شده دقت کنید.

به کسانی که دچار بیماری های عفونی و یا قارچی هستند به هیچ عنوان توصیه نمی شود که ناخن بکارند.

بعد از کاشت ناخن می بایست از تماس دست با وسایل آلوده خودداری شود. ناخن های کاشته شده را در معرض ضربه قرار ندهید و تا حد ممکن در کارهای روزانه که با آب سروکار دارید از دستکش استفاده کنید.

در صورتی که ناخن ها دارای جرم شدند می بایست ناخن ها جرم گیری شوند و در صورت عفونی شدن نیز با استفاده از داروهای آنتی بیوتیک می توان این مشکل را حل کرد. زمانی هم که ناخن از سطح اولیه خود جدا شد می بایست آن را به طور کامل جدا کرد و مجدداً با رعایت موارد ذکر شده چسباند.

این هم از مدل های ناخنی که قولش را داده بودیم :

 

 

کلمات کلیدی:
کاشت ناخن

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *