انواع طراحی ناخن و وسایل مورد نیاز آن

طراحی ناخن امروزه به‌عنوان یک حرفه در آرایشگری تلقی می‌شود. وسایل مختلفی برای دیزاین ناخن در طرح‌های مختلف موردنیاز است.

طراحی ناخن در میان بانوان

یکی از مواردی که امروزه باعث تردد بسیاری از بانوان در آرایشگاه‌های زنانه شده است، دیزاین ناخن و یا به اصلاح امروزی طراحی ناخن در انواع و مدل‌های متنوع می‌باشد. این تکنیک در واقع یک هنر ظرافتمندانه می‌باشد که با استفاده از روش‌های مختلف به انجام می‌رسد. به مرور زمان این نوع روش برای هرچه زیباتر شدن ناخن‌ها در معرض پیشرفت قرارگرفته است و هر روز شما شاهد طرح و نقش‌های متنوع برای دیزاین ناخن‌ها می‌باشید.

 اما طراحی و دیزاین ناخن‌ها می‌بایست به‌صورت دقیق و با تکنیک‌های مشخصی به انجام برسد تا زیبایی آن‌ها هرچه بیشتر در دستان شما تداعی شود. ابزارها و روش‌های مختلفی برای این امر لازم است که می‌بایست فردی که این طراحی را انجام می‌دهد به آن‌ها توجه نموده و اقدام به تهیه هریک از آن‌ها نماید. در ادامه همراه ما باشید تا شما عزیزان را بیشتر با دیزاین ناخن آشنا نماییم.

وسایل موردنیاز برای طراحی ناخن (بخش اول)

همان‌طور که در بخش قبلی در رابطه با طراحی ناخن اطلاعات مختصری را در اختیار قراردادیم در این بخش در رابطه با وسایل موردنیاز این تکنیک که طراح حرفه‌ای ناخن به آن‌ها نیاز خواهد داشت اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهیم.

فرچه برای گذاشتن نقطه: یکی از ملزومات برای دیزاین ناخن‌ها به‌صورت حرفه‌ای استفاده از فرچه و همچنین قلم‌های ظریف برای نقطه‌گذاری بر روی ناخن‌های می‌باشد.

نگین‌های تزئینی: از دیگر وسایل موردنیاز برای دیزاین ناخن استفاده از طرح‌های مختلف نگین‌های تزئینی می‌باشد که بتواند به طرح حک‌شده روی ناخن‌ها جلوه بیشتری ببخشد.

 استیکر برای طراحی ناخن: از مهم‌ترین ابزارهای موردنیاز در این روش استفاده از انواع مختلف استیکر برای ایجاد نقوش مختلف روی ناخن‌ها می‌باشد.

چسب مخصوص دیزاین ناخن: این نوع از چسب‌های نواری در دیزاین کردن ناخن‌ها بسیار ضروری می‌باشند و می‌توان از طریق آن طرح‌های جذاب و جالبی را روی ناخن‌ها حک کرد.

دانه فلزی و شیشه‌ای: از دیگر وسایل موردنیاز در دیزاین حرفه‌ای ناخن استفاده از دانه‌هایی فلزی و یا شیشه‌ای است که بتوان از طریق آن نمایی دوبعدی و یا چندبعدی را بر روی ناخن‌ها ایجاد نمود.

وسایل موردنیاز برای طراحی ناخن (بخش دوم)

اکلیل‌های درخشان: برای جلوه بیشتر ناخن‌ها می‌توان از اکلیل‌های چندرنگ و درخشان به‌جای لاک‌های اکلیلی استفاده نمود. برای اینکه این نوع از اکلیل‌ها به‌خوبی روی ناخن‌ها قرار گیرند از تاپ کت و یا فرچه‌های مخصوص بادبزنی می‌توان استفاده کرد.

انواع لاک: از مهم‌ترین ملزومات در حرفه دیزاین و طراحی ناخن استفاده از لاک‌هایی بارنگ‌های طلایی، مشکی و سفید است که می‌توان از این سه رنگ برای زیباتر نمودن طراحی استفاده کرد.

مهرهای مخصوص ناخن: برای طراحی و ایجاد طرح روی ناخن می‌توان از مهرهای مخصوص این کار استفاده نمود.

بیس و تاپ کت: برای حفظ سلامتی ناخن‌ها می‌بایست از موادی به نام بیس کت استفاده گردد تا جلوی شکنندگی ناخن‌ها گرفته شود. همچنین برای دوام طراحی‌های ناخن می‌توان از تاپ کت نیز استفاده نمود.

اما در کنار تمامی موارد گفته‌شده می‌توان به وسایل موردنیاز دیگر برای دیزاین ناخن مانند خلال‌دندان، انواع قیچی، پنبه‌های آرایشی، لاک پاکن، موچین، قلم‌های مخصوص و همچنین انواع لاک‌های اکلیلی و براق اشاره کرد.

مدل‌های مختلف طراحی ناخن

امروزه با ایجاد تکنیک‌های مختلف برای طراحی ناخن مدل‌های متنوعی نیز برای خلق این هنر روی آن‌ها شکل‌گرفته است که هریک از جذابیت و خلاقیت‌های خاصی نیز برخوردار هستند. با توجه به نوع درخواست مراجعه‌کننده انواع مختلفی از طراحی‌های ناخن برای آن‌ها انجام می‌شود و در برخی موارد این نوع طراحی‌ها کاملاً بداهه بوده و به‌صورت یک طرح جدید در این حرفه به ثبت می‌رسد. دیزاین ناخن‌ها برای مراسم‌های مختلف می‌تواند متفاوت باشد و یا در صورت عدم وجود مراسم به‌صورت ساده و یا رسمی‌تر این نوع طراحی‌ها بر روی ناخن‌ها انجام می‌شوند.

 بنابراین می‌توان این‌گونه عنوان کرد که اغلب طراحی‌های ناخن برای مراسم و جشن‌های مناسبتی اغلب پرنقش و نگار تر و با براقیت بیشتری انجام می‌شود. به‌عنوان‌مثال طراحی ناخن برای عروس یکی از این موارد است که امروزه نیز بسیار مرسوم شده است. از دیگر موارد می‌توان به طراحی ناخن برای جشن‌های تولد و دیگر مراسم‌ها اشاره نمود که هریک از آن‌ها ویژگی‌های مختص به خود را دارند.

یک نمونه از طراحی ناخن با استفاده از فویل

در این بخش قصد داریم یک مدل از طراحی ناخن که با استفاده از چسب و فویل انجام می‌شود را به شما عزیزان آموزش دهیم. در این نوع طراحی نیازمند انواع لاک ناخن، سوهان ناخن، قیچی و همچنین فویل و برچسب خواهید بود. این مدل از دیزاین ناخن بسیار آسان بوده و در منزل نیز به‌راحتی قابل‌اجرا است.

 برای زیبا جلوه کردن طراحی ناخن در ابتدا با استفاده از سوهان ناخن‌های خود را یکدست نمایید. در مرحله بعد لاک زمینه را به ناخن‌های خود زده و سپس فویل و برچسبی که با این رنگ لاک هم‌خوانی دارد را به‌صورت طرح‌های مختلف بر روی ناخن‌های خود بچسبانید. در ایجاد اشکال روی فویل و یا برچسب سعی کنید با ظرافت بیشتری عمل کنید و تا حد امکان از فویل و برچسب‌هایی استفاده کنید که خود از چسب مناسب برخوردار باشند.

در ادامه شما را به دیدن مدلهای بسیار زیبای ناخن دعوت می کنیم :

کلمات کلیدی : دیزاین ناخن , طراحی ناخن

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *